Babam dün kan tahlili yaptırdı ve bazı değerler sınırın altında ve üstünde çıktı.

İyi Günler,Babam dün kan tahlili yaptırdı ve bazı değerler sınırın altında ve üstünde çıktı.sizden Bu sonuçlara göre tehlikeli olan bir durum gözüküyor mu?Teşekkürler Sınırın altında değerler: HGB 9.3 HCT 32.6 MCV 70.3 MCH 20.0 MCHC 28.4 LYM 17.8 Sınırın üstünde değerler: RDW-CV 18.8 PLT 409 PCT 0.3

Tahlil.com Cevabı : Babanızda ciddi kansızlık var nedeni araştırılmalıdır..Erkeklerde kansızlık önemli bir durumdur..