Babamın Aso değeri 733 rf 10.4 crp 3,27 çıktı gut hastalığı var bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Aso değerim 733 rf 10.4 crp 3,27 çıktı dizlerimde ki ağrı nedeniyle bu tahliller yapıldı babamda gut hastası.

Tahlil.com Cevabı : Gözde hanım,ASO değeriniz yüksek çıkmış.ASO streptekok adlı bakteriye bağlı geçirilen enfeksiyonlar sonrası yüksek çıkmaktadır.Gut hastalığında ürük asit adlı test yüksek çıkmaktadır.Bununla ilgili bir bilgi vermemişsiniz.Dizinle ilgili bir ortopedi uzmanına da danışmalısınız.