Babamızda kansızlık olduğu için kızımada hemoglobın zinciri arkadanızı yaptırtık sonuçları yorumlar mısınız..

Merhaba benim kızım 8 yaşında ailede babamızda kansızlık olduğu için kızımada hemoglobın zinciri analızı yaptırtık sonuçlar A2. ( 6.6 ). HbA (91.4) çıktı HbF (0.8) bununla ilgili bilgi alabilirmisin ne yapmamız gerekiyor ... TEŞEKKÜRLER

Tahlil.com Cevabı : Diğer kan değerleriyle birlikte değerlendirilmesi daha doğru olacaktır, ancak talasemi taşıyıcılığı olma ihtimali yüksektir..