Bağ ağrım, ateşim var.Halüsinasyonlar görüyorum.Günleri bir birine karıştırıyorum.

 .2 gün önce yüksek ateş ve yaygın vücut ağrısıyla acil servise başvurdum.ateşim 39 dereceydi ve ne muayene ettiler ne ateş düşürücü iğne vurdular ne de serum taktılar.belki uygun görmediler ama hiç olmazsa ateşim düşene kadar müşaade altında tutmaları gerekirdi diye düşünüyorum.1 antibiyotik 1 ağrı kesici yazıp eve gidince ılık duş almam yönünde uyarı yapıp eve yolladılar.bizim burdaki acil servis personelleri zaten hayatlarından bezmiş gibi doğru dürüst bakamıyolar bile.şuan durumum ağırlaştı.. şöyle ağırlaştı ateş düşürücüyü günde 3 kere içtiğim halde ilacın etkisi geçer geçmez ateşim yükselmeye başlıyor.ve ağrı kesici baş ağrımı ense ağrımı kulak ve boğaz ağrımı asla geçirmedi üstüne üstlük halisünasyonlar görmeye başladım.günleri birbirine karıştırıyorum 2 gündür.rüyayla gerçeği ayırt edemiyorum.boğazlarım daha çok şişti kulaklarım tıkandı ve ağrıyor kalbim elektrikleniyor ve kanlı balgam gelmeye başladı.soracağım soru şu yarın hastaneye gideceğim ama hangi bölüme gideceğimi bilmiyorum ayrıntılı olarak bana bakacak olan bölüm dahiliyemidir yoksa kulak burun boğazamı gitmeliyim.acil servise güvenmiyorum gerçekten.bu arada 23 yaşında bir bayanım.didimde yaşıyorum.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Geçmeyen ateşinizin araştırılması için enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurmanız gerekebilir.İlave tahliller isteyebilir.Boğaz ağrısı, kulak tıkanıklığı ve ateş gribal bir enfeksiyona da bağlı olabilir.Bu yönde KBB muayenesi fikir verecektir.Ancak halüsinasyonlar görmeniz pek olağan değil.Psikolojik bir sorunuzuz da olabilir.Bu nedenle de ilk önce Nöroloji bölümüne başvurmanızı öneriyoruz.