Hocam ben 5 gün önce korumasiz ilişkiye girdim korktum eliza testi yaptım sonuçlar negativ çıktı

Hocam ben 5 gün önce korumasiz ilişkiye girdim korktum eliza testi yaptım sonuçlar negativ çıktı birseyim yok demi hocam çok korkuyorum

Tahlil.com Cevabı : Şüpheli ilişki sonrası HIV testini  çok erken yaptırmışsın. Tahlil.com doktorları olarak önerimiz ise bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışmadan kendi başınıza test yaptırmamanız.Doktorunuz ilişkinizin durumu, riskiniz  ve ilişki sonrası uygun zamanı analiz ederek testlerinizi isteyecektir. Konuya dair aşağıda yer alan yazımızı dikkatle okumanızı öneriyoruz. HIV testleri ne zaman yapılmalıdır?