Bana aktif olarak Hepatit pozıtıf olsam ANTI Hbs in bu kadar düşük olmayacagını soyledıler. Siz ne düşünüyorsunuz?

Merhabalar 22 yaşındayım babam Hepatit pozitif ve 10 yasında aşı olmustum bende 3 doz.Ama şimdi partnerimde HBsAg pozitif çıkmıs ve bende ANTI HBs testi yaptırdım degerim 4.28 çıktı.Bana aktif olarak Hepatit pozıtıf olsam ANTI Hbs in bu kadar düşük olmayacagını soyledıler.Siz ne düşünüyorsunuz?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle antiHBs değerleri ile bir kişinin aktif olarak hepatit B hastası olup olmadığına karar verilemez. HBs Ag'nizin pozitif olması gerekir. Bu da sizin ya taşıyıcı ya da hasta olduğunuzu gösterir. Anti HBs değerinizin düşük olması koruyuculuğun düşük olduğunu gösterir. Hepatit B ile ilgili daha detaylı bilgi almak aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. http://tahlil.com/5-soruda-hepatit-testleri