Baş dönmesi ve sol tarafımın uyuşması nedeniyle doktora gittim, tahlil sonucuma göre PLT 53 (150-500) çıktı

 Baş dönmesi ve sol tarafımın uyuşması nedeniyle doktora gitti vetahlil sonucuma göre PLT 53(150-500) çıktı ve araştırma altına alındım kanama zamanım ölçüldü ve normal değerlerde çıktı doktor bu tahlilleri gittiğim her doktora göstermemi istedi tahlillerde yanlış çıktığını söyledİ BU bi hastalıkmı

Tahlil.com Cevabı : PLT değeriniz oldukça düşük.Bu normal değil, kanamalara karşı bir eğiliminiz olabilir.Bir kan hastalığınız da olabilir.İleri tetkik ve tedavi için bir hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.