Bebeğimin t3 ve t4 normal çıktı tsh 41,33 çıktı bebeğim su an 5 günlük.Düzelir mi zeka geriliği olur mu?

Bebeğimin t3 ve t4 normal çıktı tsh 41,33 çıktı bebeğim su an 5 günlük ve doktorumuz ilaç verdi kullanıyoruz. Düzelir mi  zeka geriliği olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonucunuzu değerlendirdik.Bebeğinizin TSH hormonu değeri  yüksek.TSH yüksekliği olması hipotiroidi sorunu olabileceğini düşündürüyor.Yani tiroid bezinizde hastalık olabilir.Şu aşamada panik olmanızı gerektiren bir durum yok.Doktorlarınız çocuğunuza gereken tedaviyi planlayacaklardır.İleri tetkik ve tedavi için çocuğunuzu bir üniversitenin çocuk endokrinolojisi bölümüne götürebilirsiniz.TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda Tahlil.com'a sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.TSH ve tiroid testlerinin yorumlanmasına dair bilgiler....