Behçet hastalığından şüphelenildiği içn sedim sayımı yapıldı

ehçet hastalığından şüphelenildiği içn sedim sayımı yapıldı ve sonuç 50 çıktı yalnız 15 haftalık da gebeyim bu durumda sedim sonucu hastalığın varlığını gösterir mi yoksa gebeliğin etkisiylede bu kadar yüksek çıkmış olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına sedim değeri ile Behçet hastalığı tanısı konamaz. Gebelerde sedim yükselebilir. Sedimentasyon testi ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.http://tahlil.com/sedimentasyon-tahlili-nedir