Ben 10 gün önce kontrol amaçlı kan vermiştim. CEA değerim 5,44 ng/mL

İyi günler... Ben 10 gün önce kontrol amaçlı kan vermiştim. CEA değerim 5,44 ng/mL ve CA125 değerim 74,01 U/mL çıktı. Aradan 3 gün sonra tekrar gittim ve bu kez CEA değerim 4,64 ng/mL ve CA 125 değerim 56,00 U/mL çıktı. Değerlerim normalden biraz yüksekmiş. Sizce korkmalı mıyım? ya da ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : Kontrol amaçlı CEA değeri çalışılmaz, tanı koyduran bir test değildir..