Ben 22 yaşındayım sürekli olan halsizliğim sebebiyle kan tahlili yaptırdım.

hocam ben 22 yaşındayım sürekli olan halsizliğim sebebiyle kan tahlili yaptırdım sonuçları gönderiyorum doktorum bana ferro sanol duedonal hap ve ferrum ampul verdi bnm neyim var :( wbc 6.2 rbc3.7 hgb 6.5 hct 23.8 mcv 64.5 mch 17.5 mchc 27.3 rdw 14.7 plt 363 pdw 17.5 pct 0.326

Tahlil.com Cevabı : Hgb değerin düşük olması sen de anemi olduğunun göstergesi. Diğer tahlil sonuçlarını göndermediğin için aneminin yani kansızlığın nedeni hakkında yorum yapamıyoruz fakat doktorun demir ilacı verdiğine göre demir eksikliği anemisi tanısını koymuş. İlaçlarını kullandıktan sonra kontrole gitmelisin.