Ben 33 yaşında 1.64 boyunda 58 kilo bir bayanım.Bundan 3 yıl öncesinde 47 kilolara kadar düşmüştüm?

Merhabalar hocam..Ben 33 yaşında 1.64 boyunda 58 kilo bir bayanım.Bundan 3 yıl öncesinde 47 kilolara kadar düşmüştüm sıkıntılı bir dönem geçirdiğim için ama genelde kilom 50-52 aralığında gezerdi bir anda kilo alınca diyetisyene gittim ve troid ve İnsülin direnci testi istedi hatta dün yaptırdım 3.17 gibi bir değer olduğu ve insülin direncim olduğu söylendi.Glifor 1000 mg ilaç başlandı yarım sabah yarım akşam şeklinde..İlaçında çok yan etkisi varmış 1 tane içtim gerçi daha henüz bir şey yok ama merak ettiğim diyetimi yapıp kilo verdikten sonra bu hastalık geçermi yoksa ben ömrümün sonuna kdr tatlı yiyemiycekmiyim gerçi sevmem fazla ama anlayamıyorum bu hastalığı şimdi ben şeker hastasımıyım..Doktorum tedavi olmazsan 70-80 kilolara çıkarsın dedi ki ben 1 kiloda bile huzursuzluktan diyetisyene giden ve kilo almak istemiorumşimdiden çok teşekkür ederim..

Tahlil.com Cevabı : Şu aşamada mağızdaninizi bozmaya gerek yok.Bir çok kişide sizde olan problem var.Sİz şanslısınızki önceden teşhis koyolmuş.Doktorunuzun önerilerine uyun,ara öğünleri atlamayın ve düzenli spor yapın