Benim elime hepatit b li hastanın iğnesi battı. 24 saat geçti ?

Benim elime hepatit b li hastanın iğnesi battı. 24 saat geçti üzernden. Titresi 5binin üstündeydi. En son 2009da aşı vurulmuştum antihbs 1000in üzerindeydi ama şuan 86 civarında. Enfeksiyon hastalıklarına gittim immunoglobuline gerek yok rapel yaptırsan yeter dedi sizce sadece rapel yeterli olur mu

Tahlil.com Cevabı : Son yapılan çalışmalara göre rapel yapılmasına da gerek yoktur, yeterli düzeyde korunmanız vardır..