Benim hemoglobin değerim 11.6 civarında çıkıyor. Bunu yükseltmek için ne yapabilirim? Doktor sadece folbiol hapı verdi ama işe yarar mı?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle aneminizin nedeni konusunda ilave tahliller de yapılmalı.Eğer elinizde başka veri varsa yollayabilirsiniz. Folbiol folik asit eksikliğinde kullanılır.Eğer aneminiz demir eksikliğine bağlıysa ilave ilaçlar da kullanmanız gerekebilir.