Benim pth tahlilimin referansı 65 iken bende 98.96 çıktı. Ben sürekli böbrek taşıda düşürüyorum buna nasıl bir tedavi uygulanır acaba cerrahi mi yoksa ilaç mı?

Tahlil.com Cevabı : PTH değeriniz yüksek.Öncelikle bunun nedeni bulunmalı.Nedene göre ilaç veya cerrahi tedavi uygulanabilir.Bir endokrin doktoruna danışmalısınız.