Benim RBC değerim 4.59 çıktı tahlilimde.Normal değerler 4.70-6.10.Acaba bu ne anlama geliyor?

İyi günler...Benim RBC değerim 4.59 çıktı tahlilimde.Normal değerler 4.70-6.10.Acaba bu ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı : Tek başına RBC değerinin alt sınırın biraz altında çıkmasının bir anlamı yok.  Hgb ve diğer kan değerlerinizde de (MCV, MCH,MCHC gibi) düşüklük varsa kansızlık olduğu düşünülebilir.