Benim tiroid bezlerim az çalışıyor ve 3 yıldır sürekli olarak levotiron 100mg kullanıyordum

Benim triod bezlerim az çalışıyor ve 3 yıldır sürekli olarak levotiron 100mg kullanıyordum ama piyasadan kalktığı için Euthyrox 50mg dan 2 tane içiyorum dün test yaptırdım ama bana yüksek geldi sizde bakabilirmisiniz.E2 hormonu : 49 pg / mltsh : 9,96 ul/ml referans : 0,34 – 5,6t4 serbest : 1,3 ng / dl referans : 0,56 – 1,64

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek.Doktorunuz tedavinizde düzenleme yapar.İdeal olarak bir endokrinoloji uzmanına muayene olmalısınız.