Beslenmeme çok dikkat ettim diyetisyenden özel beslenme aldım ama yinede yükselmiyor.Günde 5 kere uyuyorum. Ne yapmam lazım?

16 yaşındayım.Demir seviyem 5.6 ay önce ferro sanolla 19 a çıkarmıştık 3 ay kullanmuştım.Bırakınca demirim yine düştü.Beslenmeme çok dikkat ettim diyetisyenden özel beslenme aldım ama yinede yükselmiyo.Günde 5 kere uyuyorum.Napmam lazım?

Tahlil.com Cevabı : Demir emilimini engelleyen bazı bozukluklarınız olabilir.En doğrusu bir üniversite hastanesinin hematoloji bölümüne başvurup gerek duyulursa da ilave tahliller yaptırmanız.Demir tedavisi de uzun soluklu bir tedavidir.Doktorunuz önermeden asla tedavinizi bırakmayın veya yarıda kesmeyin.