Beta hcg baktırdım 1.2 çıktı hamile miyim acaba??

şubatın 1inde adet oldum 21/02/2014 bhcg baktırdım 1.2 çıktı hamile miyim acaba??

Tahlil.com Cevabı :    Gebe olmayan bayanlarda da 10 mIU/ml ye kadar Beta HCG hormonu bulunabilmektedir.Bunun nedeni ise hipofiz bezinde LH üreten hücrelerce, Beta HCG hormonu salınabilmesidir.Bu nedenle gebe olmayan bir kadının kanında da 5-10 IU/mL düzeyine kadar Beta hCG bulunabilmektedir.Bu tür bir Beta HCG sonucu ile karşilaşıldığıında gebelik şüphesine kuşku ile yaklaşılmalıdır.

m************ :

merhaba benm beta testım 27,78 cıktı sonuc pozıtıf ama sızcede cok dusuk degılmı acaba kac haftalık hamıleyım

Cevap:

Birkaç gün sonra testi tekrarlayın hamilelik var ise 2-3 kat artması gerekmektedir..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.