Beta hcg referans aralığı 0-5 ne demek?

Kan testi yaptırdım, sonuçta beta hcg referans aralığı 0-5 yazıyor. Bu ne demektir?

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG testi gebelik tanısında kan örneğinde uygulanan  bir hormon testidir. Beta HCG test sonuç raporunda ''Beta hcg referans aralığı 0-5'' yazması söz konusu testin normal değerini belirtmekte olup
0 ile 5 arası değerlerin normal olduğınu yani  sonuçların bu değerler arasında ( 0 ile 5 arasında ) olması duurmunda hamileliliğin söz konusu olmadığını belirtmektedir.

Beta HCG testi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız....