Hamile olmayan birinin Beta HCG değeri kaç olur?

Hocam merhaba, hamile kalmak istemiyorum. Beta HCG testi yaptıracağım. Hamile olmayan birinin Beta HCG değeri kaç olur?

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG testi gebelik tanısında kullanılan ve kan örneğinden çalışılan bir kan testidir. Hamile olmayan birinin Beta HCG değeri 5 mIU/mL ve altı değerler olmalıdır.Ancak Beta HCG testi değeri 6 mIU/mL ve üstü çıkarsa hamilelik yönünden bilgi verecektir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Beta HCG Testi Nedir?