Bilirübin değerim neden yüksek çıkmış olabilir? İshal nedeniyle serum takılmıştı.

Benim yaş 18 karın ağrısı,ishal,yemek yiyememe,bulantı sorunlarıyla dahiliyeye gittim doktor kan tahlili istedi kan tahlilinde WBC veRBC değerlerim çok a zmiktarda yüksek çıktı Kreatininde yine az miktarda düşük çıktı sonra gözlerin çok sarı dedi biR  kan tahlili daha verdim ve ondada direkt bilirubin 0.5/00-0.5 totalbilirubin ise 4/00-1.2 total bilrubin yüksek sebebi ne olabilir sizce , o gün ishal için serum yedim.

Tahlil.com Cevabı :

İshal bilirübin değerini bu şekilde yükseltmez.
Yapılan kan tahlilinde bilirubin değeri yüksek çıkmış. Bilirubin yüksekliği bir çok nedene bağlı olabilir.Konunun araştırılması için muhtemelen doktorunuz ilave tetkikler de isteyebilir.
Aşağıda bu konuda detaylı bilgiler bulunan yazımızı okumanızı öneriyoruz.