BİYOKİMYA & HORMON (Advi (ALT) Otoarkadanizör 78 AST (otoarkadanizör) 44 bu değerlerin ne olduğu hakkın da bildi verir misiniz?

BİYOKİMYA & HORMON (Advi    (ALT) Otoanalizör    78AST (otoanalizör)    44bu değerlerin ne olduğu hakkın da bildi verir misiniz?

Tahlil.com Cevabı :

Bunlar karaciğer fonksiyon testleridir. Özellikle ALT yüksek çıkmış.Karaciğerdeki bir sorun veya kullanmış olduğunuz bir ilaca bağlı da yüksek çıkabilir.