BİYOKİMYA SONUÇLARI kreatinin:0,6 ürik asit:10,0 trigliserid:202 kolestrol253,1 kreatinin kinaz:462 ldl-kolestrol:171 demir:21,2

iyi akşamlar. ben babamın tahlilleri konusunda bilgi almak istiyorum. iki hafta önce kalbinde bir ağrı hissetti yarım saat geçmeden ayağını hissetmemeye başladı. birkaç saat sürdü. gittiğimiz hastanede dikloron ağrı kesici iğne yapıp eve yolladılar başka bir hastaneye gittik. ne olduğu tam olarak anlaşılamadı. bize kalpteki şah damarın puhtı attığını ama bunu atlattığını söylediler.. BİYOKİMYA SONUÇLARIkreatinin:0,6 ürik asit:10,0 trigliserid:202kolestrol253,1kreatinin kinaz:462ldl-kolestrol:171demir:21,2crp(türbidimetrik)45,6HEMATOLOJİ SONUÇLARIwbc:12,5mixed#:0,8neutro#:6,8neutro(%):98,3 sadece yüksek ve düşük olan değerleri yazdım eğer gerekirse diğerlerinide yazabilirim. acaba bir daha tekrarlanırmı? ne yapmalıyız?bizi aydınlatırsanız çok seviniriz şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Babanızın kolesterol ve kötü kolesterol (ldl) değerleri yüksek beraberinde az da olsa trigliserit değerinde de yükseklik var.Bunlar bir araya gelince kalp hastalığı riski de artıyor.Demir değeri de düşük.WBC ve CRP değerindeki yükseklik de enfeksiyon bulgusu olarak değerlendirilebilir.Öncelikle bir kardiyolog tarafından babanızın değerlendirilmesi gerekli,demir düşüklüğü ve enfeksiyon şüphesi için de dahiliye bölümüne başvurabilirsiniz.