Bronşit hastasıyım ama doktorlara gidiyorum. Bana sigarayı bırak diyorlar. Aşırı derecede balgam atıyorum acaba balgam atmam iyi mi?

Tahlil.com Cevabı : Anladığım kadarıyla aşırı miktarda sigara içiyorsunuz ki doktorlar sigarayı bırakmanızı söylüyor.Çok sigara içenlerde zamanla kronik bronşit gelişir.Balgam da bu nedenle olur.Balgam atmak iyi bir şey değildir.Akciğerlerinizde sorun olduğunu gösterir.Ancak tercihen sigarayı bırakmanız hiç olmazsa da azaltmanız halinde,ve göğüs hastalıkları doktorunun önerdiği ilaçları kullanmanız halinde şikayetleriniz azalabilir.Yaşınız gençken balgam bu kadars aileri ki yıllarda akciğerler açısından sizi zor yıllar bekliyor.