Bu tahlili yaptırmadan önce 1 bardak çay içtim ve bir çatal peynir yedim bundan dolayı değerlerim hatalı çıkmış olabilir mi?

İdrar tahlili yaptırdım 25 yaşında bekar bayanım (Lökosit 15 /HPF < 5) değerlerim 15 çıktı ideali max5 olarak gözüküyor. Ne olabilir. Birde bu tahlili yaptırmadan önce 1 bardak çay içtim ve bir çatal peynir yedim bundan dolayı değerlerim hatalı çıkmış olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Lökosit sayısınızın çayla peynirle ilgisi olamaz. Herhangi bir şikayetiniz yoksa bol su için ve on onbeş gün sonra idrar tahlilinizi tekrarlayın.