Bu testleri yaptırdı daha sonra ceftinex ve avelox verdi

Hocam merhaba size daha öncede tahlillerimi atmıstım gecmeyen üretrit sonrası uroloji uzmanını gördüm.Şüpheli ilişki geçmişimide açıkladım.Bu testleri yaptırdı daha sonra ceftinex ve avelox verdi yorumlayabilirmisiniz ? Numuneyi verirken sabah ilk idrardan verdim.Kan testlerinede bakıldı.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba gönderdiğiniz 4 tahlili de inceledim. Belirttiğiniz şiikayetleri açıklayan veya direkt olarak tanı koyduran bir sonuç göremedim.

Doktorunuz geniş spektrumlu  2 ayrı ve güçlü antibiyotik içeren bir tedavi başlamış. Sizde bir enfeksiyon düşünüp bunu tedavi etmeye yönelik antibiyotik tedavisine yönelmiş. Şu aşamada antibiyotik tedavisinin bitmesini beklememiz gerekiyor. Ancak tedavi sonrası yine şikayetleriniz geçmez ise prostat iltihabı ve üretrit yönünden daha ileri tahlillere gerek olacak.

Prostat yönünden ultrason ve gerekir se PSA tahlili ve/veya üretrit yönünden mycoplasma ve üreaplasma bakterilerine yönelik tahliller gündeme gelmelidir.

Geçmiş olsun, umaruz bu tedavi size yararlı olur.,Sağlıklı günler dileriz.