Bu virüsün en erken nezaman bulaştığını nasıl anlayabiliriz.?

1954 doğumlu annem ufak bir operasyon içi tahlil yaptırdığında HBsAg değeri 5000 pozitif çıkmıştır.. Ancak konuyla ilgili herhangi bir belirti bulunmamaktadır. bu değerin 5000 üzerinde olması ne anlam içermektedir?. Bu virüsün en erken nezaman bulaştığını nasıl anlayabiliriz.?. ilginize teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Bu değere bakılarak virüsün ne zaman bulaştığı hakkında yorum yapmak mümkün değil. Virüsün kandaki miktarını anlamak için HBV DNA PCR testinin yapılması gereklidir.   Bir enfekaiyon hastalıkları uzmanına muayene olmanızı öneririz.