Bugün beta hcg yaptırdım ve 27892.3 çıktı..Sonra ultrasyon çektirdim kavitede 24x17x6 mm boyutunda anekoik,GS ile uyumlu olabilecek alan izlenmiştir.

Bugün beta hcg yaptırdım ve 27892.3 çıktı..Sonra ultrasyon çektirdim kavitede 24x17x6 mm boyutunda anekoik,GS ile uyumlu olabilecek alan izlenmiştir.fakat Fetal nod ve FKA net ayrımlanmadı yazıyor…Doktora gitmedim henüz..Rahatsızlandığım için acilden baktılar sadece kadın doğuma yönlendirdiler ayakta duramadığım için kadın doğuma gidemedim.. bu ne anlama geliyor..Çok merak ediyorum….Yardımlarınız için teşekkür ederim..

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG değeriniz hamilelik bulgusu, ultrasondaki bulgular ile ilgili ise en doğru bilgiyi ultrason muayenesini yapan ve değerlendiren doktor vermelidir.

d****** :

idrarda çıkan hcg hormanı sadece hamilelik anındamı çıkar yoksa başka bi rahatsızlığın belirtisi olabilirmi?bnm hormanlarım düzensiz çalışıoordu iki sene önce doktorda tedavi oldum şu anda nişanlıyım ve adatim 9 gün geçikti idrar testi yaptım evde ve pozitif çıktı idrardaki hcg hormonu belirliomuş hamileliği acaba bnm rahatsızlığımdan dolayımı pozitif çıktı yoksa hamilelik durumumu var?LÜTFEN ACİL YARDIM...... TEŞEKKÜRLER.....

Cevap:

İdrar testinin pozitif olması hamilleik lehine, ilk fırsatta kanda da Beta HCG testi yaptırın.Bu test de pozitif çıkarsa hamilleik yönünden bir doğrulama da olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.