Bugün kan testi yaptırdım(cildiye için). Sonuçlardan 2 tanesi normal düzeyin altında yorumlar mısınız?

Bugün kan testi yaptırdım(cildiye için). Sonuçlardan 2 tanesi normal düzeyin altındaHGB : 11.9 HCT : 35.4 bunları dikkate alıp doktora gözükmem gerekir mi?oranların böyle olması hakkında neler söyleyebilirsiniz?kansızlık durumu hakkında?

Tahlil.com Cevabı : Bunlar kansızlık bulgusu, bu yönde tedavi almak için doktora gitmelisiniz