Ca19-9 un sonucu 701, CEA: 6,70 çıktı acaba bu değerler mikroptan yükselmiş olabilir mi?

Merhabalar eşim 38 yaşında 4 haziranda mide ca tanısı konuldu radyoterapi ve kemoterapiye başlandı 2.kem giderken yapılan Ca19-9 sonucu 0,600, çıktı CEA ;1,2 idi 2. kürü aldık eşim dizanteri oldu 3.kem gideceğiz Ca19-9 un sonucu 701, CEA: 6,70 çıktı acaba bu değerler mikroptan yükslmiş olbilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun. CEA ve Ca19-9 herhangi bir bakteriyel enfeksiyonda yükselmez. Gerekli bilgilendirmeyi sizi takip eden doktorunuzdan alabilirsiniz.