Cınsel organımın ustunde cıkan kucuk izlerden ...

cınsel organımın ustunde cıkan kucuk izlerden dolayı doktora gıttım doktor onların siğil olgunu söleyip benden testler istedi sizce hıv vırusu kapmıs olabılır mıyım cok tedırgınım lutfen yardımcı olun eger öle bişey warsa tedavisi mumkun mu artık gecelerı uyuyamıyorum lutfen yardımcı olun ...

Tahlil.com Cevabı : Cinsel  yolla bulaşan siğillere gün geçtikçe daha fazla sıklıkla rastlamaktayız. Bu siğillerin nedeni HPV adındaki virüslerdir. Bu virüsler deri hücrelerinin üst tabakalarına yerleşir ve pen*s, vajina anüs gibi organlardaki deri hücrelerini yerleşmek için tercih ederler. Cinsel siğiller nasıl bulaşır ?Bu siğiller sıklıkla cinsel ilişki yoluyla bulaşmakla beraber nadiren hijyeni kötü tuvaletlerden ve vücut sıvılarının temas ettiği bir havlu veya iç çamaşırlardan da bulaşabilirler.