Çocuğumuz şu an 5 yaşında bir yılı aşkın süredir wbc ve neut değerleri hep düşük çıkıyor en son gittiğimiz hastanede detaylı testleri ve kemik iliği işlemleri yapıldı temiz çıktı

Çocuğumuz şu an 5 yaşında bir yılı aşkın süredir wbc ve neut değerleri hep düşük çıkıyor en son gittiğimiz hastanede detaylı testleri ve kemik iliği işlemleri yapıldı temiz çıktı şu anda 6 hafta boyunca haftada 2 kere kan sayımı yapılıyor.rn02/07/2018: WBC3,35 NEUT : 0,89 rn05/07/2018 : WBC2,85 NEUT 0,55 rn09/07/2018 : WBC4,17 NEUT 3,36 rn13/07/2018 WBC 2,03 NEUT 0,24rn16/07/2018 WBC4,26 NEUT 1,21 rn19/07/2018 WBC 4,47 NEUT 0,26rnEN SON GİTTİĞİMİZ HASTANE GENETİK TEST İSTEDİ EGEYE YOLLADIK SONUÇ BEKLİYORUZ. immünoloji BÖLÜMÜNDE TAKİP DEVAM EDİYOR AMA DOKTORLARDAN BİLGİ ALAMIYORUZ . BANA BU DEĞERLERİ BİR AÇIKLARMISINIZ TEŞEKKÜRLER

Tahlil.com Cevabı :

Çocuğunuzun Hemogram tahliline göre lökosit (WBC) yani akyuvarların sayısı düşük çıkmış.
Viral enfeksiyonlara bağlı olarak wbc  değeri normalin altına inebilir.
Enfeksiyon sonrası dönemde ise WBC değerinde artış beklenir.iileri tetkik ve muayene için bir çocuk hematoloji uzmanına danışmanızda fayda var.
Kanda WBC düşüklüğü farklı sebeplere de bağlı olabilir.

WBC testi ve wbc düşüklüğü ile ilgili aşağıdaki bağlantıda çok daha detaylı bilgi bulabilir, konuya dair benzer soru ve cevapları görebilirsiniz.

WBC nedir? WBC düşüklüğü ve yüksekliği