Çok yakın bir zamanda sperm örneği verdim, fakat perhiz süresine uymadım, Kruger hesaplanamadı. Sebebi perhizle mi alakalıdır.

Merhaba, çok yakın bir zamanda sperm örneği verdim, fakat perhiz süresine uymadım. Hatta (özür diliyorum) bir gün önce gece ilişkiye girdim sabah tahlil verdim. Genelde sayı 12 milyon civarında çıkardı. Bu tahlilde 1,1 milyon gibi anormal düşük çıktı. Kruger hesaplanamadı. Sebebi perhizle mi alakalıdır yoksa durumum çok kötüye mi gidiyor ?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak sperm sayısı her iki testde de normalin altı, sperm şekli ve hareketliliği ile de bilgi vermemişsiniz.Bir üroloji uzmanına danışın.