CRP 110 ne demek?

Doktorum merhaba. CRP testi 110 çıktı. Çok korktum. Sonuç ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba. Evet CRP değeriniz yüksek ama bunun kanser ile veya kanser tanısı ile direkt bir ilgisi bulunmuyor. CRP testi doktorlarca sıklıkla istenen bir kan testi olup  akut faz reaktanıdır.
CRP sonucu 110 çıkınca bu tüksek değerde  ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.Ancak beraberinde tanı için başka testler de destekleyici olarak yapılmalıdır.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?