CRP 150 çıktı. Yorumlar mısınız?

Kan testi yaptırdım. Yüksek çıkan değerimi yazıyorum. CRP 150 çıktı. CRP yüksekliği normal midir? Bu konuda önerileriniz nedir?

Tahlil.com Cevabı :

CRP testi için 150 çıkan sonuç son derece yüksek bir değer. CRP sonucunuz normal değil.
CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır. CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

Bu durumda doktorunuz sizin muayene bulgularınız ve varsa şikayetlerinizi değerlendirip yüksek çıkan CRP değerine göre gerek görürse ilave tahliller isteyecek ve son değerlendirmesine göre de gerekirse tedavi başlayacaktır.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?