D dimer testi sonucum normal değer üstü çıktı.D dimer testi nedir?

D dimer testi sonucum normal değer üstü çıktı.Sonuç:681. D dimer testi nedir?

Tahlil.com Cevabı : D dimer testiniz yüksek çıkmış.D dimer testi kanda pıhtılaşma riskini ortaya koyan bir testdir.Bu test de yükseklik olursa genel olarak damarlarda emboli oluşma riski de artacaktır.Böyle durumlarda doktorlar kan sulandırıcı ilaçlar verirler.