D vitamin takviyesi almali miyim?

5.5 ay once dogum yaptim. Kan da eritrosit 5.31 referans degerin ustunde;mch 27.8 ve mpv 7,48 referans degerin altinda. vitamin d 13,1 referans degerin altinda. saclarim dokuluyor ve dislerim kaniyor. d vitamin takviyesi almalimiyim. Kanda eritrosit yuksekligi neden olur? tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : Vitamin D eksikliğiniz için takviye almalısınız ama öncesinde bir dahiliye uzmanına muayene olmalısınız. Eritrosit yüksekliğinin nedenleri için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz. http://tahlil.com/eritrosit-sayisi-rbc