22 yaşında bir bayanım bel ve sırt ağrım için f.t.r pol. gittim kan tahlili ve film verdi kan tahlili sonuçlarımda alkalen fosfataz- 35 ?

22 yaşında bir bayanım bel ve sırt ağrım için f.t.r pol. gittim kan tahlili ve film verdi kan tahlili sonuçlarımda alkalen fosfataz- 35 i.fosfor- 5.5 eos%- 0.4 neu- 6.4 rbc- 3.96mcv- 98.3 mch- 34.3 yorumlarsanız çok sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Fosforunuz yüksek ve muhtemelen bu d vitamini eksikliğine bağlıdır. D vitamini eksikliğide bel ve sırt ağrısının en önemli nedenlerinden biridir..