Değerlerim alt:74 ast:54 kolesterol:249 ldl kolestrol:160 ürik asit:7,4 hemogram KK:4,73 PLT:245 ANTİ HCV:0,07 DANSİTE:1,01. Sizce nasıl?

 Değerlerim alt:74ast:54kolesterol:249ldl kolestrol:160ürik asit:7,4hemogramKK:4,73 PLT:245ANTİ HCV:0,07 DANSİTE:1,01. Sizce nasıl?

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değeriniz yüksek.ALT de karaciğerle ilgili bir testdir.Bunun da yüksek olması ilk akla karaciğer yağlanmasının getiriyor.Ürik asit değerinizdeki yükseklik ise protein fazlalığının göstergesi.Gut hastalığının da habercisi.Kilo sorununuz var mı.Diyet size yardımcı olacaktır bu değerlerinizin düşmesi için.Ultrason çekilmesi de faydalı olur.Ayrıca idrarda bakteri görülmüş.Bu da enfeksiyon belirtisi.