Demir 13 hgb 9.1 mcv 65.2 plt 416 mch 20.7hct 28.8 sadece demir hapı verdi doktor hocam ne olabılır başka bir sıkıntı yoktur umarım

Tahlil.com Cevabı : Kan tahlil sonuçlarınızda muhtemelen demir eksikliğine bağlı anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları