DEMİR 35 MCV 70.5,MCH 22.8,%MON 12.8,SEDİMENTASYON 27,T4 0.82 sonuçlarım sizce nasıl?

Tahlil sonucumu bugün aldım.17 yaşındayım. Yukarıda cevaplanan konulara göre bendede anemi gözleniyor galiba ama yinede merak ettim değerlerim şunlar :KOLESTEROL 125,HDL 44,LDL 70 ,DEMİR 35 MCV 70.5,MCH 22.8,%MON 12.8,SEDİMENTASYON 27,T4 0.82 Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Tahlil.com Cevabı : Demir değeriniz düşük ama bu sonuçlarla anemi tanısı koyulamaz.Hemoglobin,hematokrit ve RBC adı da verilen eritrosit sayısının bilgileri de gerkiyor.