Demir eksikliğine baglı anemim birkaç yıldır var.durum nedir acaba

27 yaşındayım doktorum ishal ve mide şikayetlerimden ötürü crohn olabilceğimi düşünüyor ,yapılan tahlillerde sonuçları anormal görünenler ferritin *2,hgb 7.85 hct 27.49 mcv62.73 mch17.92 mchc28.56 rdv-ch 15.19 BAS 1.33 dancite 1.019 ,demir eksikliğine baglı anemim birkaç yıldır var.durum nedir acaba

Tahlil.com Cevabı : Kansızlığınız ciddi boyutta, acilen tedavi başlanmalıdır..