Doktor bana idrarda kum ve gizli kanlanma olduğunu söyledi. Bir çok yerden bilgi almaya çalışıyorum. Bana bilgi verebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Testlerinizi bildirirken "sediment 15-18 eritrosit,1-2 epitel,1-2 lökosit" şeklinde yollamışsınız, böyle olunca; idrar tahlilinizde 15-18 sediment, 1-2 eritrosit olduğu anlaşılıyor. Oysa Eritrosit: 15-18, Epitel 1-2, Lökosit: 1-2 yazmalıydınız, önce tahlilin adı sonra sonuç yazılır çünkü. Bu sonuca göre idrarınızda kan olduğu anlaşılıyor, idrar adet döneminden hemen önce, adet dönemi veya adet sonrası yakın zamanda yapıldıysa 15-18 eritrosit olabilir idrarda ve bu normaldir, diğer zamanlarda yapılan bir test ise kum, taş, enfeksiyon gibi durumlar olabilir. önerim öncelikle testi tekrarlamanız, hala eritrosit varsa ürolojiye başvurmanız yönünde olacak, çok panik yapmanızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum.