Doktor hamileliğin olabileceğini söyledi

Merhabalar..Ben 2 gün ishal ve mide ile karın ağrısı yaşadım acile gittim kan verdim her şey temiz çıktı fakat beta hcg 1.4 çıktı.adetimden 3 gün önce yaptırdım bu testi ve bugün adet günümdü fakat olmadım..doktor hamileliğin olabileceğini söyledi..olma ihtimalim var mı acaba?

Tahlil.com Cevabı :   Gebe olmayan bayanlarda da 10 mIU/ml ye kadar Beta HCG hormonu bulunabilmektedir.Bunun nedeni ise hipofiz bezinde LH üreten hücrelerce, Beta HCG hormonu salınabilmesidir.Bu nedenle gebe olmayan bir kadının kanında da 5-10 IU/mL düzeyine kadar Beta hCG bulunabilmektedir.Bu tür bir Beta HCG sonucu ile karşilaşıldığıında gebelik şüphesine kuşku ile yaklaşılmalıdır. adet gecikmeniz olusa testi tekrarlayın..