Doktor karaciğer enzimlerimin yüksek olduğunu söyledi. Tekrar tahlil yapılacak günü belirtti doktor. Korkulacak bir durum mu var acaba?

Hocam merhaba. Bana uygulanan testler neticesinde şeker, üre, kolestrol gibi değerlerim iyi çıktı. Ancak ALT değerimin referans aralığı 0/34 iken 55 çıktı. Doktor karaciğer enzimlerimin yüksek olduğunu söyledi. Tekrar tahlil yapılacak günü belirtti doktor. Korkulacak bir durum mu var acaba?

Tahlil.com Cevabı : Tahlilinizi tekrar yaptırın. Yine yüksek çıkarsa doktorunuz size gerekli bilgileri verecektir. Bunun dışında ALT yüksekliğinin nedenlerini aşağıda bulabilirsiniz. http://tahlil.com/alt-yuksekligi-nedir-alt-yuksekligi-nedenleri