Doktor karaciğer testi istedi. Fakat bu testten 4 gün önce amoklavin bid isimli ilacım bitti

Doktor karaciğer testi istedi. Fakat bu testten 4 gün önce amoklavin bid isimli ilacım bitti ve duydum ki bu biraz yüksek çıkmasına sebep olurmuş sonuçlar ast 23 alt 40 sizce normalmi sanırım altta sınır 42 ilaç etkilemiş olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Sonucunuzuz normal,ayrıca bahsettiğiniz ilaç da bu testleri hafif yükseltebilmektedir.