Doktorum hepatitten şüphelenip kan testi istedi yaptırdığım tahlilde HBsAg negatif

Merhaba doktorum hepatitten şüphelenip kan testi istedi yaptırdığım tahlilde HBsAg negatif , Anti HBs ?pozitif ( sınırda pozitif testin tekrarlanmasında fayda var) , Anti HBc negatif, Anti HCV negatif, Anti HBc IgM negatif. bu ne demek oluyor? Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : HBsAg negatif olması hepatit B virüsünün vücudunuzda olmadığını gösterir. AntiHBs pozitifliği de hepatit B virüsüne karşı korumanız olduğunu gösterir.