Doktorum HIV testlerim negatif olduğu halde, HIV RNA testi istedi.Neden istediğini anlayamadım.

 Şuphelı ılıskıden 106 gun sonra yapılan elıza testi sonucu 0,20=negatif,130gun sonra yapılan elıza testi 0,23=negatif,fakat doktor son testen once hiv-rna testi ıstedi ve 10gun sonra sonucn belli olacgını soyledi.Devlet hastanesinde  130gun sonra yapılan test yeterli degil mi neden hiv-rna istendi?

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız normal, buna rağmen doktorunuz neden RNA testi istedi biz de anlayamadık.Şüpheli bir durum olduğunda bu test istenmektedir.