Dün kan tahlili yaptırdım.. önceki gece aşırı miktarda alkol almıştım kollesterol 197 çıktı?

hocam merhaba.. dün kan tahlili yaptırdım.. önceki gece aşırı miktarda alkol almıştımkollesterol 197 çıktıalt 56 çıktıbir gece öncesinde almış olduğum alkolle alakası varmıdır sizce tahlili yenilemelimiyim?diğer bütün değerler normal çıktı

Tahlil.com Cevabı : Aşırı bir alkol alımından sonra yapılan kan tahlilleri sağlıklı sonuç vermeyebilir.